جلسه ۳۵۱: اهانت اعظم طارق به ولی عصر (عج)

جلسه ۳۵۱: اهانت اعظم طارق به ولی عصر (عج)

…و قائم در کتاب دانیال فصل ۱۲، آیه ۱، در آن وقت سرور بزرگ میکائیلی که از جانب پسران قوم قائم است، این قیام جهان‌شمول است از طرف پسران قوم. پسران قوم، یعنی قوم رسالت. قوم رسالت افرادی دارد، کلّ افراد قوم رسالت که از آدم تا خاتم هستند، قائم آل محمّد (عج) خواهد ایستاد و قیام به شمشیر در مکاشفات یوحنای لاهوتی، آیه ۲۶ و سازش جانوران با یکدیگر به هنگام ظهور قائم (عج) در کتاب اشعیاء، فصل ۶۵، آیه ۲۵ «تصطلح في ملكه السّباع». این در روایت آمده است.

و رجعت گروهی از مردگان به هنگام قیام حضرتش، در آیه ۲، فصل ۱۲، کتاب دانیال که گروهی از خوابندگان یعنی مردگان در خاک زمین از خواب مرگ بیدار شوند و نیز در کتب غیر آسمانی مانند دید، باسک، پاتیکل، به نام منصور یاد شده است. چنانکه در زیارت‌های ما داریم: «أَيْنَ الْمَنْصُورُ عَلَى‏ مَنِ‏ اعْتَدَى‏ عَلَيْهِ وَ افْتَرَى»[۱]‏ و در گات‌های زرتشت مفصّلاً از این قیام بی‌نظیر جهانی سخن به میان آمده است و اضافه بر نویدهای مکرّر قرآنی که ما حدود یک ماه راجع به ولیّ امر (عج) یا بیشتر صحبت می‌کردیم در بحث قبلی که مناسب با رجعت بود. و اضافه بر نویدهای مکرّر قرآنی دربا‌ره آخرین دولت عدل جهانی در روایات فوق حدّ تواتر از ۵۵ کتاب شیعی و شصت کتاب سنّی. کتاب‌های سنّی‌ها بیشتر است، اگر تو سنّی هستی که… از ۵۵ کتاب شیعی -آن که در دسترس من بود از چهل سال قبل بیشتر است- ۵۵ کتاب شیعی و شصت کتاب سنّی اتصال نسبیّه حضرتش به وسیله ائمّه معصومین (ع) به پیامبر گرامی حضرت محمّد (ص) با ویژگی‌هایش نمودار است. سلسه سند، محمّد، ابن حسن، این در این ۵۵ کتاب شیعی و شصت کتاب سنّی مذکور است. این‌ها کور هستند!؟

و بالاخره از نظر اسلامی، گرایش به چنان موعودی اگرچه با نام‌های گوناگون بسیار مؤکّد و حتمی است. روی این اصول انکار و یا چه بدتر، دشنام دادن به چنان شخصیّتی با چنان شهرت و ضرورتی، حدّ اعلای ارتداد و افساد فی الارض است و چنان کسی خصوصاً با آن‌گونه فحّاشی و هرزه‌درایی، محکوم به اعدام است و اجرای حکم بر هر مسلمانی واجب می‌باشد؛ به گونه‌ای که موجب خونریزی گروهی نگردد و فساد مهم‌تری را ایجاد نکند. امید است مسلمانان سراسر جهان در اعدام نام برده با تمامی وسایل ممکنه کوشا باشند.

من از برادران خواهش می‌کنم که این مواردی که بنا شد این نامه برود، البته مواردی رفته است، از جمله مجلس شورای اسلامی. این مورد را از برادران خواهش می‌کنم –چون ما امروز بحث دوم را نخواهیم داشت- این مورد را آقایان دسته‌جمعی به جامعه مدرّسین تشریف ببرید و این را به آقایان بدهید و وظایفی که آقایان دارند إن‌شاء‌الله انجام خواهند داد.

«اللَّهُمَّ اشْرَحْ صُدُورَنَا بِنُورِ الْعِلْمِ و الْإِیمَانِ وَ مَعَارِفِ الْقُرْآنِ الْعَظِیمِ وَ وَفِّقْنَا لِمَا تُحِبُّهُ وَ تَرْضَاهُ وَ جَنِّبْنَا عَمَّا لَا تُحِبُّهُ وَ لَا تَرْضَاهُ».

«وَ السَّلَامُ عَلَیْکُمْ».


[۱]. بحار الأنوار، ج ‏۹۹، ص ۱۰۷.